Jak pejsek a kočička pekli dort:-)

No co, lidi se chlubí kde čím, někdo tím jak umí psát, někdo jak si umí vyrobit stránky, nebo program.No a já jsem děsně šikovná, jak už jste si mohli všimnout:-) Sem do chlubírny by určitě patřila moje mozaika a nebo třeba dýně, ovšem mám i jinou bombu a to sice svúj první dort!
Pečení není a nikdy nebylo mou silnou stránkou, nepeču ani vánoční cukroví a když tak dva tři běžné druhy, běžné velikosti, protože na to nevidím. Nikdy jsem neupekla vánočku ani nic jiného kynutého, jsem schopna vyrobit maximálně tak bábovku.
Jenže, mí VyVolení měli ROK a já stále před rozhodnutím dort koupit a nebo ho vyrobit, no a protože dort umí koupit prostě každý, rozhodla jsem se ho vyrobit, tedy u p é c t!!
Začala jsem tím, že jsem si nakreslila šablonu a tu ukázala Karče, abych ji pro svůj nápad nadchla, což se povedlo:-). Pak jsem koupila teflonový plech a milion různých ingrediencí.
Upekly jsme tři různá těsta ( čokoládové, ořechové a žluté) a dále jsme použily dva různé druhy krémů, dvě polevy a další nesmysly:-).
Z těst jsem podle šablony vyřízla požadovaný tvar a pak jsem mazala a mazala, natírala a nakonec jsme to všechno vesele dozdobily a tak vznikl náklaďák, který přivezl jahody.

$$OBR60023$$

Vzhledem k tomu, že přístí rok budou další narozeniny a pak přibudou ještě jedny narozeniny, určitě se dobudoucna zdokonalím k naprosté dokonalosti.
Na příští rok plánuju vlak:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Jak pejsek a kočička pekli dort:-)

  1. Mo.,hmmmmmm, právě vymýšlím něco zapeklitého….řekla bych vypečeného, ale to bude ten dort každopádně…nebo aspoň upečený :-)kdesi jsem viděla dorty – Kámasutru, panáčci z marcipánu tam předváděli krkolomné pozice – umíš? (myslím teda dort, ne pozice :-)) )

  2. Ten dort je nádhernej !!!! Víš, co je zajímavé? Že to co neděláš ty, dělám já. Vánočku, na vánoce 12 druhů cukroví, narozeninové dorty. Ale pustit se do něčeho takového, bych si netroufla.Mod, ale ten vlak bude muset mít 2 mašinky !!!

  3. Hluboce smekám. Pečení je činnost, která mi prostě nejde, těsto je tekuté, mazlavé nebo já nevím co všechno a výsledkem je vždy beztvaré cosi… :o)) Tudíž jen tak dál… a vzorky sem :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *