Ježiš, já jsem nasraná!

No tak to jsem se dneska hned po ránu tak vytočila, až se mi udělalo špatně.Jde o koks, bohužel ne ten bílý, ale úplně černý ušmudlaný koks,který se cpe do kotle.
Tenhle koks je snad ještě dražší než ten šňupací:o(
Vloni v lednu stál q řekněme 300,- Kč a v únoru podražil na 390,-Kč. Zálohy na topení v té době , tedy v lednu, lidi platili řekněme 1.000,- Kč měsíčně a já ty zálohy v únoru navýšila na 1.100,-Kč měsíčně, prostě se v ceně objevilo cca těch 10% nárůstu ceny.
V září 2004 přišla další pecka a to zdražení z 390,-Kč za q na 630,-Kč za q s dovozem 635.50 Kč ), takže jedna každá fůra najednou stála ne 14, ale 20-21 tisíc. Takové fůry spotřebuju v topné sezóně 3-3.5 měsíčně no a tak jsem v říjnu 2004 zvedla ty zálohy o dalších 30% ( ne o 100, prostě o 30) takže záloha nové např. o 330,-Kč = celkem 1.430,-Kč.
5 lidí ze 17 ti TO nechápe, říkají tomu neodůvodněné zvýšení ceny záloh, to mě samozřejmě rozčiluje,protože ty zálohy za ně celý rok platím prostě já.
Dneska jsem se ale vytočila do nejvyšších obrátek, protože mi ráno zavolal člověk, který mi ty proinvestované zálohy na služby pro rok 2004 počítával a sdělil mi, že to včera s nespokojenci přepočítal a DOŠLI K TOMU, že oproti průměrné ceně koksu v roce 2004, která činila ( samozřejmě včetně toho razantního skoro 100% zvýšení v říjnu) takto 580,-Kř za q, se cena pro rok 2005 zvýšila jen o 10% na 630,-Kč za q.
No, já jsem teda totální idiot pokud jde o matematiku a nikdy jsem se tím netajila, ale průměrovat cenu nějakého produktu za 12 měsíců, když 8 měsíců z roku dělala 390,-Kč a jen 4 měsíce 630,-, vyrobit z toho jakýsi % vzorec za celý rok a ten pak porovnat s % vzorcem pro rok následující a tvrdit mi, že CENA SE ZVÝŠILA VLASTNĚ JEN O 10%, tak to považuju za totální píčpíííp.
Hrubá profesionální chyba, kterou se zmařily 3 měsíce mé práce, všechny výpočty, propočty, vysvětlování, sepisy upomínek a předžalobních pokusů o smír.
Takže, pojďte všichni bydlet k nám:o)), to, že topení je od 4Q roku 2004 dražší o 98% Vás nemusí trápit, protože oproti předchozímu období to je vlastně jen o 10% a debil Mo. To za Vás ráda doplatí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

20 komentářů u „Ježiš, já jsem nasraná!

 1. Pokud mohu něco průměrovat a porovnávat, tak např. 1. pololetí roku 2004 ( to byl ještě koks zdražený jen nepodstatně) s 1.pololetím roku 2005. To je jediný poižitelný výsledek z kterého mohu usoudit " ano ty služby byly o nějaká % zvýšeny důvodně, protože náklady na provoz o taková procenta skutečně narostly, nebo ne, nebyly zdvýšeny důvodně,bla bla". V obchodě taky nemohu požadovat rohlík za průměrnou cenu roku 2004, teda mohu, ale pudu domů bez rohlíku.

 2. Ja to skoro chapu. Ale stejne si nad tim muzu ukroutit hlavu… Takze jestli se nepotkame, tak se mi to povedlo, a ja hledam nekoho, kdo mi ji zase nasroubuje 🙂

 3. Kromě toho nevidím pro rok 2005 žádný důvod pro průměrování cen, cena se zásadně měnila 3x v roce 2004, tek je ukončen a vyúčtován. V roce 2005 se cena zásadně neměnila, zálohy byly stanoveny v lednu 2005 podle ceny v lednu 2005:-)

 4. :-)))) Justasi problém v přesnosti těch čísel je v tom, žeč jediný dodavatel v Praze hýbe cenama podle vlastních potřeb, takže zatímco například vloni na podzim vyhlásil zdražení z 390 na 700 či kolik, teď stojí metrák cca 630 + dovoz, fúra,která stála v říjnu 21.000 teď stojí 19.000 a ta další může být zase už za 21,prostě se to řídí asi momentálním stavem zásob a ví bůh čím ještě. Ceny záloh se stanoví obvykle 1x ročně a jen při nějaké dramatické změně, se to dělá vícekrát ( například, kdyby ten koks skokově trvale polevnil na 14.000 za fúru. je to důvod po podstatné snížení záloh, nebo naopak, kdyby skokově zdražil trvale na 30, byl by to důvod pro zvýšení), navíc za správu domu, tedy za všechny vykonané administrativní práce spoené s )úštováním, výpočty záloh, korespondenci, atd., ti lidé odmítají cokoliv platit, protože jim to žádný předpis nepřikazuje, takže toto všechno rovněž dělám zadarmo.

 5. Tady toho nesedí povíc.První, co mi nesouhlasí, je to zdražení o 10 % z 300 na 390. Dále, při těch cenách, které popisuješ, je průměrná cena 462.50 a nikoli 580. Zdražení z 580 na 680 také není o 10 % (a z těch 462.50 už vůbec ne).Prostě je to matematicky celé blbost.Asi nejrozumnější řešení je vypsat ceny zaplacené za koks, rozdělit na byty a tuto ceduli připevnit na viditelné místo. Kdo chce pochopit, pochopil už dřív. Kdo nechce pochopit, dostane přesná numera. Sice pořád nepochopí, ale dostane to černé na bílém. A s tím se pak kouzlí blbě.

 6. blu:-)) no řekněme, že jsi v hrubých obrysech úplně přesně vystihla podstatu věci:-)), úplně přesně je zcela vystihující a navíc se tím vyhneme tomu, zda správně, či zprávně:-))) Někdo se po mně ptal?

 7. Dnes jsem psala odpověď jednomu damokamáradovi.Tak si říkám,že se tě Mod optám,jestli jsem ji napsala zprávně :"už se nikdy nevrátí. jediné,co ji tady ještě drželo byly noviny a ty si rozjela na blogu.na rozdíl od damoklesu si tam může psát co chce.tady se od doby co odešla nic nezměnilo. opět by na ni vybraní jedinci každý prd žalovali, ona by opět vlítla do diskusí a napsala co si myslí. myslím si, že jí není zapotřebí, aby zde existovala pod neustálou hrozbou výmazu.navíc,když to její vocode čte čím dál tím víc lidí.oficielně i natajno :-)))))

 8. Koks, jo? Mo, já bych potřebovala spíš dříví, nechceš za mě nějaký zaplatit? ;-)Samozřejmě plácám kraviny ve snaze tě trochu pobavit, znáš mě…Pravda je taková, že bys tomu aritmetickému géniovi měla nakopat prdel…

 9. Honzo, taky to tak vlastně je, ti lidi platili cosi v roce 2004 a platili to nadále ve stejné výši i přesto, že ta cena už 3 měsíce byla prakticky o 100% vyšší, potud bych to snad pochopila, prostě měli tak nastavené zálohy. Ovšem průměrovat loňské ceny, když znám od nového roku a nového předpisu ceny nové – ty o 100% vyšší a pak tvrdit za 3/4 roku, že se proti roku předtím zvýšily vlastně jen o 10%, tak TO JE MOC, TO JE MOC, jak říká Emil.

 10. Stejně tě Moni už dlouho podezírám, že máš ty nájemníky i dům co by luxusní a náročný koníček :-)))))

 11. Nějak tomu nechápu 🙁 Až dosud jsem žil v naivnim presvědčení, že by výdaje (tj. platby za uhlí) měli být v rovnováze s přijmy (tedy zálohami za teplo/služby). Proč se průměruje cena koksu ? Vždyť to musí být prosté kupecké počty … má dáti / dal 🙁

 12. No,když pominu ten "drobný detail", že už 12 měsíců platím za každou fůru nikolik 13.5 tisíce, ale 20-21 tisíc, tak mi to připadá, jako kdyby pro mě někdo něco dělal a volali mi z FÚ, že chtějí za nějakého mého klienta něco dovysvětlit, a ten někdo by ten telefon zvedl a tak by tak na ten finančák za mne skákl:-((((

 13. No to už dělám od loňského října, mně ale vytočilo, že někdo, kdo vyvíjí nějakou činnost pro mne, bez podkladů začně plácat bez mého souhlasu na vlastní pěst takové krávoviny.Sem strašně nasraná, strašně.

 14. Tak jsem Ti chtěla napsat,jak jsem se před chvílí nasrala já.Ale to moje nasrání Mod, je proti tomů tvému,jak to tak čtu,legrace. Doprkýnka, to budeš ten koks za nájemníky copak platit sama?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *