Madlenka chybí.

Máte-li 4 psy nebo pesy, rozhodně nemůžete počítat s tím, že Vás budou za každé situace na slovo poslouchat.4 jsou totiž smečka, smečka jsou i 3.
Když vytáhnete jednotlivého psa ze smečky a někam se s ním vypravíte ( nesmí to být Zlato), určitě bude poslouchat co říkáte a bude se snažit s tím naložit podle Vašich požadavků a svých představ, pokud se ale totéž budete snažit v rámci smečky, budete se snažit marně.
Naši/jejich smečku vedla Madlenka a vedla ji tak, že s žádnou jinou pesou smečky nebyla ochotna diskutovat. O diskusi s ní se pokoušela jen druhá nejstarší fena smečky Gerinka a tak občas tekla krev, ale Madlenka, ač byla o 5 let starší, 20 kilo lehčí a úměrně tomu menší, nikdy neustoupila.
Úplně jinak se taky smečka vždycky chovala v Praze a na chalupě, v Praze byla Madlenka jednoznačným pánem domu, protože Gerinka bydlela v jiném bytě.
Madlenka měla svá místa a o tom se nediskutovalo, např. mou postel, v té snášela jen mne a když přišla, všichni členové smečky se uctivě přesunuli, odsunuli, odešli. Stejně tak tomu bylo na pohovce venku na terase, na pohovce v kuchyňské světnici, v ušáku u krbu, v rohu rohové pohovky u krbu.
Madlenka odešla a Gerince se zatím vedoucí úlohu převzít nepodařilo a tak to u nás teď vypadá tak, že kamkoliv si chceme sednout nebo lehnout, leží nějaká blondýna.
Pokud jde o mou postel, je to úplná katastrofa. Gerinka je jasná, ta leží vedle mne, aby si mohla zahřívat svoje nemocné klouby, tak to prostě být musí, ale….
poddajná a za Madly zřejmě odstrkovaná Tina, chce najednou taky být co nejblíž a tak se noc co noc vestrká aspoň trochu mezi Gerinku a mne, no a do toho Zlato, Zlato se chce taky tulit a tak přeleze ostatní blondýny a lehne si někam na mne.
Výsledný efekt je ten, že vlevo nemám kam uhnout, protože tam už je jen podlaha, vpravo jsem utěsnána cca 70ti kily dvou labradorek a následně zatížena 30ti kily ryzího Zlata.
No a kam se chodím vyspat? Do Prahy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Madlenka chybí.

  1. Vzniká otázka, zdali není lépe mít širší postel (bez mezírky) a večer ulehat někam doprostřed :o))) Přeci jenom 100 kilová zátěž je víc než nepostřehnutelné množství :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *