Kdo vyhraje volby?

Je to úplně jedno.Do včerejška jsem měla pořád opravdu velký strach, sledujíc volební preference a stále se zmenšující náskok ODS před ČSSD mi nepřinášel klidné spaní. Po včerejšku je mi jasné, že kdo vyhraje volby, je úplně jedno.
Včera přijatý zákon o nájemném a s ním související úpravy
občanského zákoníku dávají nám voličům jasný signál, ODS se stejně jako v minulosti odklonila od své propagované pravicovosti a loví v cizích vodách. Zdá se to být jasné, regulovaných nájemců bytů je podstatně větší množství než vlastníků.
Přesto, že ODS v posledních letech tvrdě kritizovala levicovou politiku vládní koalice ve věci bydlení, včerejší hlasování hovoří samo za sebe. Z 57 poslanců ODS se 14 hlasování vůbec nezúčastnilo, jeden byl z jednání ve sněmovně omluven, 33 se jich zdrželo a pouze 9 hlasovalo proti. Z výsledku hlasování je více než zřejmé, jak se k tomuto bodu postavil klub ODS a to i přesto, že se
nejednalo jen o regulované nájemné, ale zejména o úpravy občanského zákoníku, které podle přijatého zákona vlastnictví bytů ještě ztěžuje.
Další z řady zákonů nerespektující nálezy Ústavního soudu, tentokrát ovšem za tiché podpory rádobypravicové ODS. Rána do zad půl roku před volbami a já mám pocit, že poprvé od roku 1990 volit nepůjdu, je to totiž jedno, protože pokud si strany neprovedou defenestraci ve vlastních řadách a v PS bude sedět stále ta samá partička, mohu svůj čas využít lépe mimo volební místost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Kdo vyhraje volby?

  1. catana: Jo, o Zeleznym jsem uz taky zacal uvazovat … mam ho jako druhou volbu.Mo.: Hm, je to tak. Taky jsem mel za to, ze jim to v opozici dojde … bohuzel. Jenze i tak si myslim, ze neni jina volba, nez ODS.

  2. Možná Zieleniec. No a k ODS, je fakt , že spousta politiků ODS v malé politice dělá dobrý kus práce, stejně tak senátoři, ale ty zkameněliny v PS, co tam zkameněli v době opoziční smlouvy a nekteří i dřív, jako Tlustý, Dostálová a podobně, to je neudržitelný stav a budou tam furt a furt a furt, zas se nacpou na ta první místa kandidátek. ODS jsem tu opozici docela přála, protože to vypadalo, že potřebujou získat trochu sebereflexe, ale co udělali oni? napřed se navezli do opoziční smlouvy a posléze se upnuli jen k nadávání a kritizování, žádná sebereflexe se nedostavila.Prostě je to fakt zoufalé:-((((

  3. O mě je obecně známo, že jsem poměrně věrný ODSák a nenechám si ujít příležitost jít k volbám. Ale letos dostává mé přesvědčení jednu zásadní ránu za druhou. Slyšeli jste na vlastní slechy stínového ministra zdravotnictví? Jako jeho koncepce je také za všechny peníze… Bohužel naše. A když ten svůj výtvor měl obhájit /pozn. Uvolněte se prosím někdy před 2-3 týdny/ tak argumentoval naprosto nevhodně a nedokázal spolehlivě zodpovědět naprosto logické dotazy…Že by nakonec byl rozumnou volbou Železný?

  4. NEIA proto volme Nezavislou erotickou iniciativu, teda pokud jeste existuje, protoze sex je nejdulezitejsi a nejprijemnejsi cinnost v zivote cloveka, vsechno ostatni je jen vyplneni casu mezi sexem :-)))Ted ale vazne, nevolit je spatne, ja naposledy nevolil a jak to dopadlo :-)) Je pravda, ze vyber neni zadny, bohuzel. V dobe vzniku Republikanske strany doktora Sladka jsem mel nadeji, ze se objevila konecne strana, ktera bude mit mou podporu, jak to dopadlo vsichni vime. Ja volit pujdu a volim ODS, a budu doufat, ze se treba zmeni. Predstava, ze bych svym “nevolenim” daroval hlas komancum nebo socdemakum je hrozna … i kdyz mozna volbou ODS to bude asi stejne …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *