Na vlastní oči

Za 3 dny začnou ty pravé Vánoce,tedy ty se vším všudy.
Rozsvítíme vánoční stromečky, na mísy naaranžujeme to megamnožství cukroví, které některé z nás napekly, naše příbytky provoní purpura a vůně smažených ryb, řízků a rybích polévek.
A pak se sesedneme ke stromečkům a budeme se radovat z dárků, které nám nadělili naši blízcí a nebo se budeme alespoň tvářit, že se radujeme.
Kolem jedenácté večer už nám bude špatně z přejezení, bláznivky které napekly těch 15 druhů už budou dávno pospávat v křeslech.
V zemích, které jsou zdánlivě velmi vzdálené budou ve stejné chvíli umírat děti hlady, žízní nebo z důvodu banálních nemocí.
Podívejte se prosím na www.unicef.cz a pokuste se zvážit, zda by Vám nezbylo třeba 50,- Kč měsíčně pro děti, které přišly o všechno, včetně rodičů. Děti, které nebudou za 3 dny sedět u rozsvíceného stromečku a nedostanou žádné dárky, nedostanou ani nic k jídlu.
Krásné a voňavé Vánoce přeju všem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Na vlastní oči

  1. cat ty víš, že si převážné většiny Tvých názorů velmi vážím a většinou,pokud s nimi nesouhlasím, nad nima spíš přemýšlím než abych s tebou polemizovala za každou cenu, ale v tomto případě s Tebou mohu souhlasit jen částečně. Dítě, malá holka, která je tak statečná, že se postará sama o 2 malé sourozence, každý den nosí několik km 30ti litrový kanystr vody, aby měli co pít mohla zalít políčko, si rozhodně zaslouží pozornost nás ” bohatých” už třeba jen proto, že je mnohem statečnější než já.

  2. Tak teď přemýšlím, jestli sem mám svojí cynickou poznámku napsat.. zvlášť když jsou Ty Vánoce… No, takže Ti z vás, kteří jsou citlivější, nechť ve čtení příspěvku nepokračují :o)))Ano, máme se vzhledem k některým africkým končinám super bohatě. Nicméně také nám musí dojít, že Země nemá nejmenší šanci uživit tolik lidí. Takže zatímco my (jakožto ta bohatá menšina) brzy vyhyneme na neplodnost, na rozvojové země tento stav za 2-3 generace také čeká, tak superplodní získají onen prostor, který potřebují k vypěstování potravy pro sebezachování. Vidět hladové děti je hrůza…ale mohou za to primárně jejich nezodpovědní rodiče, kteří ve víru sexuálních radovánek zapomněli, že jejich potomek nebude mít co jíst… prostě proto, že žijí v místě, které nedokáže generovat větší množství obživy. Až se počet těchto lidí sníží na úroveň, kterou jejich půda dokáže nasytit, pak vše bude OK… Pokud by nějaké mezinárodní spol. mělo do něčeho zasáhnout, tak maximálně do toho, aby jim dalo know how, jak zvýšit výtěžnost. A ne je krmit. Jednak to nemá cenu, druhak tím nic nedokážeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *