Vánoce jsou tady……

A lidi se zabíjejí v obchoďácích, a to i v noci.Před mnoha mnoha lety pro mne byly vánoce trauma, protože u nás doma muselo ležet každé stíblo správným směrem. Zbytečně.
V 89 jsem se naučila, že se to při dobré vůli dá všechno zvládnout i v rozmezí mezi 22.-24., včetně dárků, ale byl to kvapík a pak se mi taky 2x stalo, že jsem 20. dostala chřipku a pak se zdálo, že vánoce nebudou a já potupně skončila v Tesku 22. ve 3 ráno. Bylo tam plno.
Vánoce trávíme už pár let mimo Prahu, rozdíl je hlavně v tom, že se nemusí chodit na procházky s pesy.
Dárky nakupuju už v listopadu a počátkem prosince. Jedu do nějakého velkého centra, kde je milion obchodů, beru si jen peníze a kreditní kartu do jedné kapsy, telefon a cigarety do kapsy druhé, bundu, rukavice a šálu nechávám v autě a jdu nakupovat. Má to své výhody, jednak mi není horko, jednak si nemusím hlídat kabelku a peněženku.
Zároveň kupuju i balící papír a všechno hned balím, každý obdarovaný má svůj jeden druh papíru a já v tom pak nemám bordel.
Letos jsem 2 týdny před nakoupila nějaké komponenty na cukroví které jsem pekla.
Pokud jde o zbývající nákupy potravin, letos jsem to stejně jako vloni pořídila podle pečlivě sepsaného seznamu za půl hodiny v téměř prázdném Penny 22. po 19té večer, včetně husy za necelých 1200, nekupovala jsem kapra a alkohol, to mám odjinud:-).
Dnes uvařím věci na salát a zároveň vyrobím čočkovou polévku s uzeným, fazolový a celerový salát, další bramborový salát jen s hořticí a cibulí (ten rád můj muž) a připravím si vepřové a kuřecí maso a rybu na zítřek a zítra taky ještě uvařím rybí polévku. V pondělí upeču husu se zelím a bramborovým knedlíkem.
Tohle množství různých jídel je tak na 5 dní a já vůbec nechápu, co ti lidé v obchodech nakupují na vozy několik týdnů, co z toho dělají a kam to pak dávají.
Co myslíte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *