Začarované kruhy,

možná bludiště, ale nejsou v tom žádné čáry,všechno je to jen v lidech.
Někdo pro Vás udělá špatnou nebo nedokonalou práci a když ho na to upozorníte, nebo ho dokonce požádáte o nápravu, nebo alespoň o to, aby Vám poradil, kdo by to opravit mohl, řekne Vám, že už je to dávno, že jste to tak stejně určitě chtěl a on už se takovýma věcma nezabývá. Přitom s Vámi ještě mluví tak, jako by odháněl ovády.
Když se Vám konečně po pár dnech podaří najít někoho,kdo by to snad opravit uměl, zjistíte, že je to bývalá kolegyně z práce, pookřejete, do chvíle než s ní mluvíte, protože zjistíte, že si asi ke všem bývalým kolegům vypracovala nepřekonatelný odpor, nebo si na ně alespoň nevzpomíná, vzpomenout si ani nechce a mluví s Vámi jako byste měli lepru a ona na ni měla obsesi, takže má při tom hovoru na sobě určitě gumové rukavice, plynovou masku, azbestovou zástěru a po dokončení hovoru to všechno sundá a bude se hodinu drhnout pod horkou sprchou.
Člověk, který tvrdí, že Vás léta miluje o tom bude mluvit se všemi ostatními kolem, jen s Vámi ne. Miluje Vás stále a trvale, občas pro Vás napíše nějakou báseň, ale mluvit s Vámi nebude, protože jste strašní, zlí, nedá se Vám věřit a je to tak, protože to všichni ostatní říkají. Pokud se náhodou jednou za půl roku odhodlá na Vás promluvit, dialog začnne rozebíráním všeho, co o Vás kdo říkal a skončí tak, že Vy jste ten jediný, komu se nedá věřit.
Někteří ostatní, kteří se kdysi rozhodli, že jste ten nejhorší s Vámi prostě mluvit nebudou, protože se od Vás nedá čekat nic dobrého, říkali to přece někteří ostatní a Vaše hodnota nespočívá vůbec v tom jací jste, hodnota se poměřuje podle toho, kolikrát komu napíšete nebo řeknete jak je úžasný a jak ho máte rád.
3/4 roku se snažíte smířit s faktem, že koksu odzvonilo a budete muset přejít na plyn, což představuje investici mezi 600 až 700 tisíci při 99 kw, abyste po tom dlouhém čase zjistili, že kw je potřeba nejméně 122, což představuje investici nejméně o 100 tisíc větší.
1/2 roku posloucháte v TV reklamách, že letenka na Vaši dovolenou Vás už příjde tak asi na větší polovinu bývalé ceny, abyste následně zjistili, že všechny letecké společnosti sice předvádějí úžasné slevy,ale ty spočívají nakonec v tom, že od ceny letenky je pro první pohled odečtena letištní a palivová taxa, takže místo 3 tisíc ušetříte 10,- Kč.
A tak mám pocit, že jediné, co se zdá být v pořádku je to, že je leden a venku je sníh a mrzne. To bude tím, že přece jen my lidé ještě neumíme poručit větru dešti, protože jinak bychom zprasili i tohle.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Začarované kruhy,

  1. Mo. hluboce s tímto článkem souhlasím. K tomu ještě přidám dvě varianty:1, Někdo Vám něco vychválí, jak to udělá a zvládne to levou zadní. Vy ho těsně před termínem upozorníte, že už se to bude realizovat… a hle, najednou to taková trivka není a věc hotová určitě nebude!! Když se to opakuje, žádáte finanční kompenzaci. Tu dostanete,ale pak daný člověk do vás hustí informaci o tom, jak je na tom škodný. A to že to nefunguje už se jaksi neřeší.2, Reklama slibuje věc za xx Kč. Nicméně je v takové konfiguraci, že by si to koupil jen blázen. Takže smysluplná varianta té věci stojí 1,5xx nebo 2xx

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *