Třešně, jabloně a Filipojakubská noc

Čas koncodubnový a začátkomájový představuje šílenou kumulaci různých nebezpečí, jako jsou třeba uhoření, či uschnutí.Ještě před 14-ti dny to vypadalo, že po té tuhé zimě nestačí rozkvést ani jabloně, ani třešně, to tedy zaprvé! Já vím, byl by to podvod, ale větev se dá vždycky uřezat a na pár dní strčit ke kamnům, aby bylo pod čím se líbat. Jasně, dyť povídám, že je to podvod, ale vemte si třeba takové jmelí, to Vám taky na lustru na Vánoce nevyroste.
Další věc je ta, že líbací 1.máj následuje až den po noci Filipojakubské o které my čarodejnice musíme lítat po různých kamenech, zlatém kapradí a lesy jsou plné šílenců hledajících poklady. Kromě toho poslední 3 roky je právě v tento den usilováno o můj život! Zatímco před 3mi lety na mě z ohně vyskočil žhavý uhel ve tvaru pařátu a před lety 2ma mi Filip vložil do pravé dlaně rozžhavené grilovací nářadí, vloni se mě snažil podpálit krb.
Po návratu z kamenů musím ještě stihnout jednu oslavu, protože moje kamarádka Jaga má 31.4., tedy v noci mez 30. a 1. svátek:-)).
No a po tomhle všem, po téhle šílené dřině, 1. máj, rozkvetlé stromy a
bude s kým se líbat?
No uznejte, že neuhořet a pak uschnout je k ničemu:-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Třešně, jabloně a Filipojakubská noc

  1. Je mi jasné, že se optáš, co je to výfučna .Výfučna je dutá vodu chlazená trubice, kterou se vhání do pece horký vzduch :-)))

  2. Vyfikundace by měla v encyklopedickém slovníku být mezi výfučnou a Vygotskim. Není tam ! Leda, že by to bylo slovo složené z vyfi a kundace. Sakra, co znamená to vyfi ? 🙂

  3. Já si až teď všimla, že jméno nemusím vypisovat, že se v okýnku napsalo automaticky. Tak je to Mod odjaktěživa ? Nebo po určitém počtu komentářů napsaných v tvém blogu majitelčina pozornost ?

  4. Na druhé straně, lepší uschnout, než dostat opar. Já letos letím na vysavači. Loni jsem byla od té hůlky otlačená. Myslím hůlku košťátkovou 🙂

  5. Jestli bude takhle hnusný počasí i v pondělí, mám obavu, že nebezpečí uschnutí je pravděpodobnější :-))) Neb vylézt ven a hledat rozkvetlý strom v tom dešti a zimě… nevím, nevím 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *