Svatovítská Katedrála patří Katolické církvi

rozhodl dnes k odvolání státu i odvolací soud.Je fakt, že jsem po tom minulém rozsudku Městského soudu byla docela rozladěná, ale,
pak jsem o věci dost hovořila s tomíkem a následně jsem si o historii Katedrály přečetla všechno možné i nemožné.
Faktem bylo, je a bude, že Katedrála v minulosti Katolické církvi patřila a pro církev byla svým zakladatelem také vybudována a nic na tom nemůže změnit to, že se bolševik rozhodl, jako u statisíců jiných staveb, že “patří všemu lidu”. Nicméně pokud to bolševik tehdy myslel opravdu vážně, měl akt “vyvlastnění” provést jinak, podobně, jako to provedl s jinými budovami v areálu Hradu. Jenže, bolševik si myslel, že už je tu navěky ( jako církev) a některé kroky prováděl hodně nepořádně.
Takže, Katedrála prostě patří církvi a my do ní budeme nadále vstupovat úplně stejně, jako doposud, stejně, jako do jiných veřejně přístupných staveb kdekoliv na světě, bez ohledu na to, čí jsou.
Jediné, co mi na tom vadí je fakt, že se církev tak vehementně nebere za všechny své stavby, které po republice chátrají a udržují je spíš různá občanská sdružení, než jejich vlastník. No prostě jsou to stavby, které nejsou tak lukrativní věc, jako Chrám Svatého Víta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Svatovítská Katedrála patří Katolické církvi

  1. Přesně tak. Pokud by se snažili získat vše s tím, že se o to budou starat namísto těch, co “přece nenechají spadnout náš kostelík”, rád jim popřeju nejen toho Víta, ale i další majetky.Církev svatá katolická si ale vybrala to nejluxuxnější, a o ostatní moc zájem nemá…No nic, nebývá než doufat, že dovolání proběhne a vše se vrátí na začátek. Jinak nám Víd definitivně zVlčí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *