Dnes jsem se za volantem po 27 letech bála

a jsem z těch 53 km, které jsem absolvovala totálně vyčerpaná!Vesnice jsou v pohodě, protože jsou krátké a dá se to vydržet, zato při průjezdu Roudnicí mi vytekly nervy asi 8x.
Všichni se tak zoufale snaží nepřekročit těch 50 ani o 1, takže jedou 30, ovšem ne všichni, protože jak se auta snaží nejet moc blízko sebe, ti poslední v řade jědou už nucení jen 15.
Vyloženě jsem se těšila na dálnici a říkala jsem si ” No ještěže ta cesta na chalupu vede tudy, jinak bych to viděla na 3 možnosti, prodat chalupu, nejezdit domů, nejezdit na chalupu.”, ovšem, to jsem netušila, co mě čeká tam.
Na dálnici se 99% řidičů snaží nepřekročit ani o 1 těch 130 a tak jedou 110, v obou pruzích, v levém volně, v pravém naštosovaní za náklaďáky a kamiony a pak začnou všichni najednou z toho pravého pruhu najíždět na stejně rychle jedoucí auta v pruhu levém za účelem předjetí těch náklaďáků.
Snažila jsem se zhruba si kontrolovat rychlost mezi 130-140 a při tom dávat pozor na ty připozaposrané řidiče, kteří se raději pozabíjejí v rychlosti 120. Úpně nejhorší to pak bylo na pražské magistrále s autama mimopražským a mimostředočeských značek, hrůůůůza 30km/h, a to je teď prázdninový provoz, takže tak zhruba 50ti%, až se Praha naplní na svůj normál, zůstane ucpaná už napořád.
No nevím, jestli tohle přesně měli zákonodárci na mysli, ale pokud chtěli vyprodukovat stejný zákon, jako platí v ostatních zemích EU, asi měli počítat taky s “českým materiálem”. Občas se mi stane, že jezdím v Německu nebo v Rakousku, taky už jsem řídila v Itálii, v Polsku, na Slovensku a nejčastěji asi v tom Španělsku. V Německu se na dodržování rychlosti dbá velmi přísně, ale ani tam jsem nezaregistrovala takový vopruz jako tady po těch 3.5 dnech platnosti zákona.
P.S. Cestou jsem potkala 3 policejní auta, všechny jely rychleji / bez majáku i houkání/ a ve 2 nebyl nikdo připásán. Taky by mě zajímalo, zda se bude pokutovat za zdržování silničního provozu, snad ještě platí nejen to “neohrozit”, ale taky ono “neomezit”.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Dnes jsem se za volantem po 27 letech bála

  1. Ostatněporušovat předpisy můžeš taky, pokud tim odvracíš jiné větší blablabla nebezpečí — viz krajní nouze, ale pokud se něco stane tak si to samozřejmě odskáčeš ;-]

  2. a ještě bych zavedl povinnost pro vozidla před každým přechodem zastavit a rozhlédnout se, zda někde nejde chodec.O.S. Písmenka budou prťavé už navěky?

  3. To je taková teorie .. kdo je bude pokutovat, policajti? Ale oni myslim můžou porušovat předpisy v zásadě při plnění služebních povinností i bez majáku, pokud je to nutné k blablabla .. akorát si bez něj nemůžou vynucovat přednostní jízdu na červenou. Dokaž jim, že to k blablabla nebylo nutný ;-)Já to prostě neřešim, pokud mne neopískujou, stejně jako to že prasí nějakej Franta Mareš ve svym Ferrari nepovažuju za alibi abych chtěl taky.

  4. Není zase pravý čas k oživení zákona o běhu chlapa s praporkem před autem? Hned by bylo po nezaměstnanosti.

  5. Ještě je jedna možnost: zcela podle Zdeny Frýbové a jejího (tuším) Malinkatého kreténa zavést nejen rychlost maximální, ale taky minimální…to by teprve byl ten správný vítr, nesledovat jen max. 50, ale i min. 25:-)))

  6. jonášino když jedou s majákem, tak můřou skoro všechno:-) když bez, jsou normální řidiči, kteří musí dodržovat všechno, zač by chtěli pokutovat.

  7. No a co čekáš, když jsme mistři čínskejch skoků, dohnat a předehnat — ale ono se to přes ty prázdniny nějak usadí. Naštěstí je mi aspoň ukradený jestli jsou poliši přivázaný nebo odvázaný a jestli jedou s majákem nebo bez majáku, to už bych řešit nestíhal :o)

  8. Říkám, mám řidičák chvíli a bojím se jezdit :)) A nedá se to ani 🙂 Přesně jak píšeš, každý kouká na tachometr. U nás, když se teď sedne do auta, tak se kontrolují pásy, 5x se připomenou světla a hlídá se tachometr. Síla :))

  9. No jasně, ani když měl někdo vyhrazen na dojezd čas, který se mu dařilo dodržovat při respektování rychlosti, tak teď ho bude potřebovat nejméně o půlku delší:-(

  10. Na nějakém zpravodajském serveru jsem se dnes dočetla, že jistá autobusová společnost je právě z těchto důvodů nucena změnit jízdní řád. 😮

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *