Po vaně šla dnes podlaha

Včera jsem si myslela, že aspoň novou postel postavímvybalila jsem ji z krabice a po kusech odnosila na balkon k někdyložnici, pak jsem si dovnitř zanesla stůl a pak to semnou prásklo. Podlaha byla sice přeložená tak, jak jsem ji chtěla, ale při bližším ohledání, z metru, vypadala podobně jako před týdnem ta vana, posledního půl metru řemeslník poskládal z různě nařezaných prkýnek a ty lepil a lepil do mezer jako puzzle.
No co budu povídat, vzteky jsem nemohla oka zamhouřit a tak hned po ránu jsem se vydala do někdyložnice se svým oblíbeným nástrojem, dlátem. Nejprve jsem ze zdí orvala lišty, poté jsem postupně vyrýpala všechno puzzle- asi půl metrová hromada a poté jsem postupně rozebrala 3/4 podlahy v celém pokoji a desky jsem rozdělila na ještě použitelné a na vyhození. Pak jsem se jala hledal “nový” balík, cca 2m2, který jsem přivezla před týdnem, ani jedna deska v něm nebyla celá, ani jedna, z každé použil kousek na to puzzle.
“Mistr tesař” přítomen nebyl , zmermomocnila jsem jeho pomocníka a společnými silami jsme začali podlahu skládat znovu, od začátku do konce, bez skládanek. Máme hotovu větší půlku a já už umím pokládat plovoucí podlahy a pokud je ještě někde budu aplikovat, potřebuju jen řezače.
Pak jsem jela do OBI pro další dva balíky desek. Celkem ta místnost o rozloze 12m2 sežrala 16m2 desek, takže 4m2 odpadu.
V každém případě, až skončí tato stavba století, a já budu mít čas, jdu na živnostenský odbor a nechám si vyrobit další Živnostenský list na stavební práce.
A teď jdu spát, ono to rozbíjení je přece jen vysilující:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Po vaně šla dnes podlaha

  1. MarconyTyhle podlahy už se nelepí, mají takový klik-klak zámeček a to se do sebe zacvakne, fakt to zvládne i dítě, takže i já:-)) No myslím, že by přišly k duhu takový ty prvorepublikové pracovní knížky, tím bychom se vyhnuli metodě pokusů a omylů.

  2. Jojo, celej zivot se musime ucit :-))) Ja si po roce taky musel predelat podlahu, zacala se misty rozlepovat a tim rozjizdet 🙁 Neni nad dobre remeselniky :-))

  3. Bohužel i ty staré předělat:-)) Pokud jde o naši chaloupku, tak to už po těch 10ti letech víme velmi dobře, že by bývalo bylo rozumnější srovnat ji se zemí a postavit novou:-)) jenže zase ony ty nové věci nemají mnoho kouzel, které mají ty věci staré:-)

  4. jo jak já “miluju” řemeslníky, to je taky na román… Jenže to si člověk nevybere, nový dům musí taky někdo postavit:-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *