Polcisté mohou jezdit rychlejí i bez majáku

a zase tu máme dvojí metr!Zatímco všichni řidiči jezdí od 1. července v obavách, zda náhodou nepřekročí pár kilometrů povolenou rychlost, pořizují si drahá hands free zařízení a nesmí se zapomenout připoutat, pro policisty nic takového neplatí, a to i v případě, že jen tak pojíždějí po komunikacích. Podle šéfa dopravní policie Zdeňka Bambase totiž policejní vůz může překračovat povolenou rychlost, i když nemá zapnutý modrý maják. Vedle toho podle něj může policista jezdit nepřipoutaný a telefonovat.
“Policie nemá právo překračovat žádné paragrafy, má ale ze zákona úlevy. Tedy, jede-li policista nepřipoután ze služebních důvodů, dodržuje ustanovení zákona, jenž mu to umožňuje. Protože nemůže používat služební automobil k soukromým účelům, nehrozí, že by výhody jakkoli zneužíval,” řekl Právu Bambas. /novinky.cz/
Tak tomu říkám pecka a Bambas opět předčil i ta moje nejodvážnější očekávání, možná jen zapomněl říct, že policisté mohou ze služebních důvodů ( z jiných přece nejezdí) používat vozidla i bez osvětlení, aby se mohli za škůdci nepozorovaně plížit!
Tak jsem vážně zvědavá, jak tento dvojí metr budou posuzovat soudy při dopravních nehodách zaviněných policejními auty, jak budou ke zraněním policistů přistupovat zdravotnická zařízení a konečně jak pojišťovny při posuzování pojistného plnění.
Zkrátka a dobře, PS opět nezklamala!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Polcisté mohou jezdit rychlejí i bez majáku

  1. Ja teda v bodovém systému nejezdil už 2500 km, na rychlost si dávam větší pozor, připoutám se, rozsvitím a rozhodně z toho nedělám tragedii, v první řadě koukám na sebe a vůbec mě netočí jestli nějakej polda porušuje rychlost, či fonuje za jízdy! Po dlouhé době se na silnici citím bezpečně! a pokud se někdo po 27 letech na silnici bojí tak to bude asi zakopanej pes někde jinde, Mod. že? 🙂

  2. No dyť sem to řikala všichni si mysleli že si dělám srandu .. je to tak. A co je mi do toho, nejsem polecajt tak holt budu jezdit jako nepolecajt, ať si třeba urvou poloosu, holomci. Ostatně babička mi kdysi řikala, že když Lojza odvedle skáče z okna, že prej nemusim. 😉

  3. Hmm… Bambas opět nezklamal. Kamarád přišel s myšlenkou, že člověk může v obecném ohrožení troubit. Podle nějakého jiného výkladu se dá najít, že překročení povolené rychlosti se dá za ohrožení považovat… tak zkusí na policajty co jedou rychle troubit :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *