Naivní blbeček

tak to jsem já, seznamme se:-) 

Včera jsem si šla vypít kafe vedle, kde se můj muž díval na televizi a tam Na Stopě a hnedle dvě ohavné červencové vraždy:-(

Hrůza" povídám  jak tohle může někdo udělat,taková krásná holka"

No jo, měl by se přihlásit ten,kdo ji dovezl někam k tomu místu, kde ji naložil vrah" povídá Filip a…. vidím jak se nadechuje, aby pokračoval.

Ne, neříkej, to, proboha neříkej to, nezačínej s trestem smrti! A krom toho, kdybych ji vezla já, nepřihlásila bych se a kdyby se tu aplikoval trest smrti, tak už vůbec ne, při stavu zdejší justice!"

Tak to je fakt, kdyby se tu aplikoval, tak bych se taky nepřihlásil, to máš pravdu!"

Takže asi taková je důvěra v českou justici i u lidí, kteří by ten trest smrti tu a tam rádi aplikovat viděli.

Dneska slyším, že nadpoloviční většina obyvatelstva ( vypozorováno na vzorku cca 600 SET lidé) je proti USA základně na území ČR.  600 lidí je poměrně ostudný vzorek a kdyby mi někdo tuhle otázku položil, asi bych řekla  JÁ NEVÍM " a nevím to protože nic nevím ani o té základně. Zato vím, že jsem generace,která zažila 68 rok a že už bych to znovu z žádné strany zažít nechtěla a že jsem byla velmi PRO vstup ČR do NATO / tomíku promiň:-) / a že ,když jsem si to PRO myslela, měla jsem nejasnou představu, že sem nějaké základny nacpány budou, protože je asi těžko možné, aby jinde byly a tady nebyly.

Taky vím, že není doba na falešné hrdinství a jestli mě děsí zbraně USA, tak ještě o trochu víc mě děsí zbraně Rusů a ještě o trochu víc zbraně v zemích, kde je hlad a není moc co ztratit. Vím, že svět není pacifisticky založený

Taky mě děsí terorismus opředený a podepřený Svatou věcí – Islámem a taky ten antiterorismus" posvěcený judaismem.

Děsí mě všechno co je v zájmu absolutní pravdy" protože taková pravda neexistuje, pravda je prostě vždycky jen pravda a je buď subjektivní a nebo objektívní / objektivní pravda je třeba to, že Prahou protéká Vltava a Florencií Arno /, ale co je to ta pravda absolutní?

Vím , že jsem odpudila spoustu velmi spravedlivých lidí ( což jsou ti, co mívají tu absolutní pravdu ), tím, že jsem se velmi, velmi bavila pohlavkem, který nedávno utržil Rath od Macka, protože si subjektivně myslím, že existuje mnoho  lidí, kteří by potřebovali dostat spíš do zubů než pohlavek, pokud možno hned ráno, když vstanou. Na druhé straně bych (na rozdíl od těch spravedlivých) nikdy nikoho neposadila na elektrické křeslo.

Já totiž nejsem Bůh, naštěstí, a tak nemám zmáklé ty absolutní pravdy a proto chci o všem diskutovat, třeba do nekonečna, ptát se, třeba až do úplného vyčerpání, hledat objektivní pravdy, jestli existují.

Tak to jsem já, naivní blbeček.

P.S. A tomu Rathovi ten pohlavek stejně přeju!

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *