Změny mají mít úroveň

Vždycky když se rozhodnete něco změnit nebo vyměnit, mělo by to mít nějakou úroveň

a to nemluvím jen třeba o změnách nábytku, mluvím o změnách partnerů a to bez ohledu na to, zda je to partner více či méně intimní, vztah vážný nebo méně vážný, perspektivní či neprespektivní.

Pokud se něco takového stane a Vy se rozhodnete změnu udělat, protože nakonec tomu druhému vlastně ani nic nedlužíte, možná by bylo slušné svého partnera o změně informovat, udělat to sám, bez mučení, už třeba jen proto, že vycházíte z faktu, že jste přátelé.

Možná se Vám do toho nechce a tak takové sdělení odkládáte a odkládáte a pak příjde na to, že se Vás Váš průměrně inteligentní partner zeptá třeba " Hele, není něco o čem bych třeba  měl vědět?". HA! to je přesně ta pravá chvíle, protože když se takhle ptá, tuší a je vlastně vpodstatě připraven dozvědet se to, co byste mu měl říct.

Pokud i v téhle chvíli rozhodnete otázku raději přeslechnout a nebo odpovíte něco ve smyslu " No já myslím, že nic takového není." a přitom v tuhle chvíli už lžete, je to  úplně špatně a úroveň tomu dodatečně už pak těžko někdy dodáte.

V případě, že se to pak provalí někde úplně zboku a je Vám položena otázka " Pročs mi to proboha neřekl, když jsem se ptal, vždyť přece, jsme přece hlavně přátelé, to snad, to je divné a nepochopitelné?!", neodpovídejte například " Noo protože jsem měl stejně pocit, že jsem dobrý jen na přenášení skříní", neodpovídejte takhle, protože pokud jste přátelé byli, tak takovou odpovědí tu úroveň ztratíte už úplně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *