I-legalne.cz

Tedy MP3 legálně a proč ne, že?!

 ¨

Ode dneška můžete hudbu sthaovat na internetu legálně……………" upozorňuje od rána TV, pak jsem viděla u upoutávku a šla se podívat, protože někdy prostě nějakou písničku člověk chce a hned a tak.

Legálně, ale ne zadarmo, server totiž zdá se nežije z reklam, i kdy, že jich tam teda plná ta, no však víte, prostě chcete-li muziku, musíte zaplatit a ne zrovna málo, ceny za stažení jednotlivých titulů se pohybují od 19.90 po 49.90 , ano za 1 kousek, tyhle ceny jsem tedy našla, 19.90 za věci které asi nikdo moc neposlouchá, 29.90 třeba za Rubikon, ale možná jsou i vyšší ceny, nevím. Zdarma pak můžete stáhnout začínající kapely.

No, CD většinou kupuju, jednak proto, že mám ráda když vidím originál a druhak proto, že jsem ukázněná a chápu, že je to přece jen práce za kterou chtějí autoři dostat zaplaceno, nicméně, jestliže stojí celé CD Rubikonu například 299,- Kč a je na něm 10 písniček, proč by měla jedna MP3 stát korun 29.90? Není to nějaké předražené?

Nu ale dobrá, předražené nebo ne, jsou prostě situace, kdy něco chcete hned i když je to předražené a pokud to nestojí rovnou milion a tak jsem začala v druhém kroku sondovat, jak to funkšnuje.

Takže prostě se zaregistrujete, najdete si co hledáte, naložíte to do koše a pak příjde to nejlepší*, zaplatíte. Buď máte na kontě nějaké peníze (zatím se mi nechtělo studovat, jak se tam vemou), zaplatíte bankovním převodem na konto v eBance a nebo jim dáte souhlas, aby si brali z Vaší karty podle libosti.

Zvolila jsem druhou variantu, platbu bankovním převodem do eBanky z účtu v eBance, takže okamžitá transakce.

Platba proběhla kolem 12té hodiny polední a já pořád čekám, že pochopím jak to funguje, zatím marně.

Abych pravdu řekla, očekávala jsem, že

1. Server obsluhuje nějaké moderní zařízení, které rozpozná platbu v bance a jakmile se objednávka a platba spáruje, systém uvolní spuštění celého songu a nejen ukázky.

2. Server obsluhuje nějaké moderní…………………………………….. a jakmile……….vygeneruje email s kódem a jeho použití uvolní……………..

3. Jakási dobrá žena či muž sleduje konto v bance, rozpozná…………………..a něco se stane.

Ani jedna z možností 1.,2.,3. není správně, zatím se nestalo nic, tak uvidíme zítra, třeba přijede kurýr a předá mi pirátské CD s vypálenou MP3:o)))

* nic lepšího se totiž nestane

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *