Čunek v čele Lidovců !

Ano, neuvěřitelné se stalo skutečností a předsedou KDU-ČSL se stal razantní a možná poněkud kontroverzní Čunek Vsetínský starosta, zastupitel Jihomoravského kraje a Senátor.

Docela překvapení,že?:o) Z 312 přítomných delegátů pro něj hlasovalo 182 spolustraníků. Předsedkyně poslaneckého klubu KDU-ČSL Vlasta Parkanová dostala 82 hlasy, šéf lidoveckých senátorů Adolf Jílek 25 a bývalý poslanec Jiří Karas 11 hlasů. Deset hlasů bylo neplatných.

Jiří Čunek v projevu zdůraznil, že za poklesem voličské přízně stojí ztráta tváře, k níž měla přispět i ochota bývalého vedení KDU-ČSL jednat s ČSSD o sestavení společné vlády, která by se spolehla na hlasy komunistů. Čunek prohlásil, že to nebylo pouze rozhodnutí někdejšího předsedy Miroslava Kalouska, nýbrž celého vedení.

"Vedení, které nese vinu na tom, co se stalo, nemůže být ve vedení dál, vyjma místohejtmana Línka, který se vyjádřil jinak," řekl Čunek a dodal, že pokud by byl zvolen předsedou a zároveň by se do předsednictva prosadil někdo z bývalého vedení, musel by odstoupit. "Neuměl bych to obhájit," řekl vsetínský starosta a senátor.

Jak vidět, nový předseda to bere všechno hákem a po stěhování neplatičů hodlá evidentně vystěhovat ze zateplených pozic celé bývalé vedení KDU.

Nejsem ani příznivec, ani volič KDU, ovšem pokud se novému předsedovi podaří naplnit své  základní vize už během tohoto víkendu, KDU bude od roku 1990 první strana, která udělá to, co by měly udělat i všechny ostatní (včetně komunistů), tedy vyrazí z vedení všechny staré známé ksychtíky spojené s nic moc praktikami posledních 15ti let.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *