Noc ve zvířecím područí

Spát jsem šla včera poměrně brzy, rozhodně před půlnocí a kupodivu jsem hned usnula. Ono nakonec, když mě nic netrápí, většinou okamžitě usínám:o).

Netuším kolik bylo hodin, když mě probudil pocit, že spím ve spuštěné turbíně. No možná to ve spuštěné turbíně vypadá jinak, ale jiné přirovnání mě prostě nenapadá.

Ve svém pokoji mám dvě okna situované na proitilehlých zdech, obě byly otevřené a durchunddurch to fičelo úplně stejně jako venku. " Odletí sušák s prádlem" napadlo mě a tak jsem vstala, abych to šla zachránit, venku nejen HODNĚ foukalo, ale taky dost lilo, sušák do té chvíle neodvlál moc daleko. Když jsem si znovu lehla a spočítala zvířata, zjistila jsem, že chybí kočk, když totiž takhle fouká, kočk bývá někde schovaný a bojí se překonat vzdálenost mezi schovkou a domem a tak jsem znova vstala a šla poletovat rozsáhlou zahradou volat kočk.

Volat kočk ve větru není legrace, protože ve větru není slyšet a tak člověk musí jednak čekat až větru dojde trochu dech a ve chvíli,kdy ho znovu nabírá, zavolat. Taky ta zahrada má skoro 4 tisíce metrů a kočkových schovek má nepočítaně, ale zhruba po půl hodině, když už jsem byla orvaná jak strom, jsme se našli, naštěstí dřív než začala bouřka.

Znova jsem usnula. Netuším kolik bylo hodin, když jsem se probudila protože na mně stál kočk a říkal, že už není ani bouřka ani vítr, jen prší a on potřebuje jít ven dodělat co tam začal. Vstala jsem a otevřela okno, znovu si lehla a usnula. Netuším kolik bylo hodin, když mě kočk probudil podruhé, potřetí a počtvrté, když přišel oknem zpět úplně mokrý a říkal, že ho mám osušit.

Po šestnácté jsem se probudila, bylo půl šesté a nademnou stál pesí mluvčí Zlato a říkalo, že se chtějí podívat ven, možná prý ani ne tak čůrat, prostě se jen podívat a pak si dát piškot.

Když jsme se naskládaly zase všechny zpět do postele, znovu jsem usnula a na budíku bylo před sedmou, když mě probudilo, že na mě stojí po dvanácté mokrý kočk a říká, že chce usušit a možnáá, že by si dal mlíko. Semnou vstaly i pesy a teď, že by jako už čůrat a piškot.

Teď sedím u kompu a celá postel je zabraná úplně vyřízenýma spícíma pesama a suchým spícím kočk.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *