Absolutní kvalita za vysokou cenu!?

No nevím, příště asi ke konkurenci…..

Včera jsem se poprvé od skončení dovolené vypravila od Labe k Vltavě jakože trochu práce a trochu zábavy a hned dneska po ránu jsem se vypravila na Smíchov nechat si zvlhčit žlábek a pak zpět přes most na správnou stranu Vltavy, ale opačným směrem k Týnu pro bylinky, protože najednou, po letech, jako bych paní Patočkovou slyšela "Sedmikrásky……….." a tak:o), no a pak se to stalo…….
Courám si takhle v kolonách Revoluční a přilehlými uličkami a najednou vidím nějak moc kouře za sebou a taky vedle sebe a tak jsem vystoupila a FAKT, ono se to kouří ze mne, tedy přesněji z Waldy. Kouknu na kontrolky, žádný poplach, nic a tak jsem popojela.
Asi po kilometru přede mnou jela prastará Felicie, ale kouřila míň než já a tak jsem to místo courání po Kafefůru vzala rovnou na Průběžnou do servisu.
Zapíchla jsem to před vrata a du dovnitř, vyhlídla jsem si pána a povídám mu
"Dobrý den, přijela jsem, protože nějak moc kouřím!"
Pár vteřin byl zmaten ale pak povídá " Aha a co máte?"
"Marlbora a pak tu X3 venku………"
Šel semnou, pak jsem párkrát šlápla na plyn a on pravil, že je to špatné, protože kouř je bílý a to je prý horší než kdyby byl černý,protože to prý znamená, že Walda papá spolu s naftou taky motorový olej a tak jsem si přesedla na tašky na vedlejší sedadlo a pán nás převezl do servisní haly jakože na testování, které ale spočívalo v tom, že jiný pán otevřel Waldovi bříško, odšrouboval deklík a pak z něj vytrhal spoustu různých tlustých husích krků a když vyndal ruce, měl je celé od oleje a pravil, že to není dobrý.
No není, prý se něco stalo turbu, bohužel turbo stojí 35 tisíc + nějaké drobné za opravu a nový olej, ale to prý bude "jen" dalších maximálně 5. Z Waldy mě vysadili a říkali, že už nesmí nikam jet:o(.
Pak se mi ještě dostalo poučení, že když má člověk turbo a jede třeba po dálnici a nebo prostě někde rychle, nesmí po zastavení alespoň ještě 5 minut vypínat motor, takže třeba u benzínky se patrně doporučuje čerpat do nastartovaného auta a nebo, když zastavíte protože se Vám chce třeba čůrat, prostě musíte ještě 5 minut vydržet a nebo zastavit o 5 minut dřív……..
Pravdu povědíc moc nechápu jak se můžou u tak drahého auta dít takové věci a už vůbec nechápu, že auto, které si samo setře, když na něj kápne voda, neustále rozsvěcí nějaká světýlka signalizující nedostatek vody tu i onde, podhuštěné pneumatiky, nezapnutý bezpečnostní pás, nesignalizuje tak vážnou závadu při které si auto už po pár kilometrech může zadřít motor, protože si vychrouplo veškerý motorový olej!
No a pak strašně pršelo a přijel pro mne Adam a byl docela hodný, ale já byla tak jako tak smutná, protože Walda zůstal v nemocnici a já bez něj a to už jsem i tak 23 dní bez a celé je to zoufalé prostě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *