Tak vo co teda vlastně de?

Nová knihovna pravděpodobně na Letné nebude

Slavný projekt nové budovy Národní knihovny má další problém. Zastupitelé ODS ho nechtějí na Letné, uvedly Lidové Noviny. Provokativní budova, zvaná také blob, se zřejmě přesune někam na okraj Prahy.

Proti nové knihovně na Letné se postavili zastupitelé z pražské ODS, jsou ji prý ochotni tolerovat jen dál od centra. Generální ředitel Vlastimil Ježek má vytipovány další lokality, ale zatím se nechce konkrétně vyjádřit.

Zastupitelé za ODS mají patrně strach o život svého čestného předsedy a tak dělají co mohou, aby nemusel stavbě Knihovny bránit vlastním tělem.

O co tedy vlastně jde? Jde o to, že Praha potřebuje moderní stavbu tohoto zaměření, nebo o to, jaký bude mít stavba vzhled?

Dá se Letná ještě víc zprasit, když už jí po pravé straně dominuje areál Sparty a zejména věčné celodenní kolony aut ve směru tam i zpět vypouštějící tak husté mraky sajrajtu přes který není vidět ani vpravo ani vlevo?

Neměli by se Pražští Zastupitelé za ODS víc a v prvé řadě starat o nezašpuntovanost města dopravou a jejich plíce?

Je konstruktivní, aby studenti, vědci a vůbec všichni čteníchtiví jezdili číst kamsi do polí mezi Macro, Tesco s Ikeu, či Macro Tesco a Iterspar jen proto, že byla vybrána stavba, která se nějaké skupině obyvatel nepozdává vzhledem?

Je vzhled té stavby tak odporný jako papundeklové skládačky gigaobchodů? a přihlásil by se do soutěže o projekt architekt Kaplický, kdyby věděl, že budova má stát někde na okraji nákupní zóny?

A teď bude co? Bude se čekat na výsledky nekonečných pří jako například v případě pronájmu Werichovy vily? Kolik času zabere vymyslet jak saturovat Zastupitele ODS a kdo by to vlastně v tomhle případě měl udělat? Číst a studovat se zatím nebude?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *