Když si svoje věci šetříte…….

( a to já zas ano, já si šetřím! )

Třeba ta automatická pračka, kterou jsem si přivezla v 85 už jako lehce zaběhlou do Prahy. Tak tu bych měla určitě ještě pořád. Nakonec zas TAK moc neskákala a kdo by pral po 22té hodině, aby rušil sousedy? no já rozhodně ne, a tak, kdyby ji Filip s Adamem opakovaně při různých stěhováních neupustili, samozřejmě nedopatřením, z auta na zem, měla bych ji určitě ještě pořád.

Tak mě teď taky napadlo, že vlastně všechno, co bylo dle mínění mého muže nutno vyměnit, najednou odněkud upadlo, třeba ten televizor Samsung, no nic.

Moje první mikrovlná trouba stála celých 99 DEM, koupila jsem ji v roce 1987, hlavně na ohřívání, taky co by kdo v takovém nesmyslu vařil, že! Určitě bych ji měla dodnes, ale, UPADLA a já místo ní dostala gigastroj i s grilem v kterém jsem vždycky jen ohřívala. Ta neupadla, myslím, že ji má ve své chalupářské kuchyni Adam, ale stěhovali jsme se a nezbytně jsme potřebovali mikrovlnku hnědou, ta už se neovládá točítky a naskakují na ní digitální čísla, ohřívat v ní umím vždycky jen tak, jak je zrovna nastavená, s teplotou prostě nehnu.

Tady u Labe máme mikrovlnku po Filipově babičce, koupili jsme ji jí někdy kolem roku 98 a za 2 roky jsme ji zdědili ( ta naše nám asi zrovna upadla). Je to stroj nic moc, prostě obyčejná mikrovlnka s točítky, takže v ní umím nejen ohřívat ale třeba i rozmrazovat:o).

Dnes jsem dostala pokyn sundat z ní lahve a ostatní předměty různého druhu, protože asi upadne, neb prý máme nějakou novou, kterou jsem ještě neviděla, nějakou s digitálními čísly…………..

Sundala jsem lahve, pak i troubu a začala jsem ji vymývat, přece je milé vyhazovat věci čisté, no a jak ji tak myju, koukám, ona je ta trouba ještě pořád úplně celá shora i z boků obtažená v ochranné fólii, byla i na boční straně přes větrací mřížku:o)) fólie jedna a ušetřila mi práci, když jsem ji stáhla, trouba je jako nová!

Jojo, když si svoje věci šetříte, můžete je pak vyhazovat jako nové:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *