K Vánocům o krok blíž!

A týden, to je přece ještě moře času:o)Když jsem bývala menší a bydlela se svými rodiči, příprava na Vánoce se vyhlašovala rozhodně někdy kolem 24. listopadu, protože celý měsíc, to je na úklid 2 až 3 pokojového bytu tak akorát. Začít se muselo přerovnáním obsahu všech skříní, poté přerovnáním obsahu všeho nádobí, včetně talířů, hrnků  a skleniček, později přišel na řadu špajz a sklep, ve volných chvílích se myla okna, samozřejmě včetně rámů a dveře, no a v mezidobí se ve volných chvílích peklo cukroví.

23. prosince byly podlahy tak naleštěné, že se po nich dalo chodit jen s tekutými řetězy, ale 24. dopoledne se musely přeleštit znovu, protože 23. se muselo převlíkat, všechno vyprat a vyžehlit. 24. se pak můj tatínek, který jinak do hospody nechodil, vypravil kolem poledne za kamarády  a každoročně se z toho měsíčního stresu poněkud přiopil, takže se často stalo, že s námi posléze nevečeřel:o).

Trvalo mi moc let, než jsem ty stupidní předvánoční návyky odbourala, ale mnoho let jsem se týdny před Vánoci budila hrůzou, že nestihnu vycídit dveře.

V 89 revolučním roce jsem zjistila, že celé Vánoce, včetně nákupou dárků se dají pojednat i při dvoudenní přípravě a nemusí to na nich být nijak dramaticky vidět.

Problém Labské domácnosti spočívá v nadměrném množství zvěře pohybující se uvnitř objektu, takže dost uklízet, pokud to nemá vypadat, že jsem odešla na pláž a zdržela se tam 15 let, se musí nejméně každý druhý den, Vánoční úklid je tedy těžký úkol a já jej pojednávám tak, že vytýčím body A až  Z ( za některou z bran) a posléze začnu všechny možné předměty, které jsme si my, Gremlini, pesy, kočkové a kočky, někam odložili, hrnout  ( poté co vyhlásím dočasný zákaz veškerého odkládání) z bodu A, do bodu B, pak C atakdále, dokud neskončím (kolem 21.12.) v bodě Z, poté 22.12., vyklizené prostory vemu proudem vody, pak hodně zatopíme, aby to vyschlo.

Momentálně se nacházím zhruba v bodě K, ovšem vzhledem k tomu, že do 24. se ještě nejméně 2x minimálně na 1-2 dny vzdálím, dá se předpokládat, že vyhlášený zákaz odkládání bude porušován a nastane návrat k bodu F, možná až D.

Dobrá zpráva je, že kromě cca 5ti dárků které jsem ještě nekoupila, mám zabalené všechny co jsem už koupila a na ty dosud nekoupené mám dostatek balícího papíru, pokud nekoupím třeba ponorku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *