Jedna noc v Praze a hned problém!

Dlouho jsem netušila z čeho vyplývá povinnost vlastníků domů udržovat přilehlé chodníky, nedávno jsem se dočetla, že je " to z toho", že pozemek pod chodníkem vlastně ještě patří k domu, protože to prý bývávala povinnost, tedy mít kolem domu prostor kterým se k domu přichází. Nevím, musím ten barák přeměřit:o)

Ze středy na čtvrtek jsem přespala u Vltavy, slíbila jsem totiž hlídat Aužinku. Už od Kralup jsem si představovala jak se mi nepodaří v okolí 3 km od domu zaparkovat a jak budu zase hodinu jezdit kolem, ale hle, místečko tu bylo, sice téměř na rohu ulic S. a D, ale uvážlivě jsem to prohlédla, průchod z chodníku na silnici byl široký přes celý chodník a zaparkovaný Walda téměř lícoval s rohem domu.

Ve čtvrtek kolem 11té po pracovní schůzce, jsem šla vyvenčit Pastelku, výjdu z domu a co nevidím, totiž co vidím, MP s foťákem, postupuje od parku a postupně fotí auta zaparkovaná částečně nachodníku po pravé straně jednosměrné ulice D.

Po návratu z parku koukám, v ulici je nějaký čilý ruch, uprostřed ulice stojí auto jehož majitel si patrně odskočil, MP mezitím přivolal jiného P s odtahovkou, ale stojící auto má otevřená okna, no nic, myslím si, jako by to nakonec nebyl běžný jev, že někdo zastaví, odskočí, navíc za ním žádná auta.

Jdu do Waldy pro dětské sedačky a koukám jako blázen, za stěračem mám lístek a na něm " Nepovolené parkování na chodníku a v křižovatce."

" Dobrý den, můžete mi vysvětlit, co tím myslíte? Jak nepovolené parkování na chodníku, vždyť v S. je na chodníku parkování povolené…" Mpolicista o hlavu větší než já důležitě pozoruje svého ještě důležitějšího kolegu P jak organizuje odtah.

"Halooo slyšíte mě? Mám Vám přinést ze začátku ulice tu ceduli?? A….. jak v křižovatce? Přece mi nechcete tvrdit, že ten dům co stojím zároveň s ním, stojí v křižovatce?!"

" No jo tamten co stojí u toho baráku, normálně ho nalooooož!" pokřikuje MP na kolegu P , opět přes mou hlavu.

"Slyšíte mě???????" začínám být důraznější

" Pani, vemte si toho psa!" obořuje se na mne MP, ovšem jeho pohled stále bloudí nademnou, teď už má ovšem důvod, pán z ještě nenaloženého auta se vrátil, nastartoval a odjíždí. Pastelka na vodítku si počuchová zhruba 5 metrů od MP. Miluju, když mi někdo říká PANI s krátkým I!

" A Vy přestaňte být důležitý jak prdel, dívejte se na mě když semnou mluvíte a koukejte mi odpovídat, když se Vás na něco ptám!"

" Pani Vy si myslíte, že mě to baví tady řešit nějaké parkování!"

" Mně je úplně jedno jestli Vás to baví nebo ne, ovšem pokud Vás to nebaví, tak jděte pracovat k metařům a ukliďte mi tu z chodníku ty hovna, ty mi tu na rozdíl od těch zaparkovaných aut vadí! No a pokud se Vám zdá tohle auto zaparkované špatně, tak ho asi tak jako tak zaparkovala osoba blízká!"

Idiot č. 0543. Musím si přeměřit ten barák!

 


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *