Dobrý Rus – mrtvý Rus !

říkával můj otec, ovšem já si vystačím s " Dobrý Rus každý Rus, kterého není nikde vidět!"

Srpnovou noc jsem vydržela sledovat od osmi do půl druhé a celou dobu jsem přemýšlela, jestli je ten pořad udělaný tak, aby dnešní generaci, případně té předchozí, něco sdělil, tím spíš, že jak bylo zřejmé z anket, ve školách mají co dělat, aby naučili studenty pravopis, na historii patrně čas není, a doma se asi probírají a probíraly s dětma věci důležitější….., myslím, že tak udělaný nebyl. Ačkoliv jsem svým způsobem pamětník, většina záběrů na mne působila stejně, jako když sleduju třeba " V pravé poledne", no nevím, možná to po půl druhé bylo poutavější.

České Televizi je ale určitě třeba poděkovat za snahu, připomenout den, kterým započalo na 20 let koma Českého národa a nezbývá než doufat, že k příštímu 21. srpnu nám připraví pořad k 40. výročí "Započetí Normalizece", svědectví o tom, jak se Český národ, tak statečný 21.8.1968 posral sám před sebou na dlouhých 20 let.

V Rusku ze za uplynulých 40 let nezměnilo nic, snad ty desítky let změnily nás, aspoň trochu, doufám.

"http://www.youtube.com/watch?v=ixcNIgLzdw4&feature=related"

 

"http://www.youtube.com/watch?v=nSdal2L4RQU&feature=related"

 

"http://www.youtube.com/watch?v=C-Zih_8lT5c&feature=related"
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *