Jak jsem viděla východ Slunce!

"Východ slunce? Pche no a co jako?!" řeknou si jistě mnozí z Vás, ale já Vám k tomu řeknu " Pche, no a co západ, Slunce?!"

Takovou banalitu, jako východ, to přece viděl kde kdo, že, přinejmenším každý kotlikář, nebo nespavec, a ještě tolikrát navíc! Určitě mnohokrát, ale mnohokrát já viděla ten západ, a to i přesto, že na východ, jsem se se svými přáteli mnohokrát chystala, ale vždycky do toho něco vlezlo, vyhřátá postel, nebo třeba delší požívání, aby noc nebyla tak dlouhá. Až takhle jednou….

To jsme takhle odpoledne po návratu od moře, už roupama nevěděli cobysme, všechno víno a rakiju jsme už domácímu vypili a do hospody k Vrahovi na Mastyku se nikomu nechtělo, si vzpomněl Karel, že má kamaráda, který dělá na Zlatých pískách pingla v baru, a tak jsme čtyři nasedli do Barkase starého Zbyťáka a jeli jsme. Cestou se sice zjistilo, že Karel neví, jak se ten bar jmenuje, ale to nám nepřišlo jako až tak velký problém.

Zlaté písky jsme našli, pak jsme se asi v 30ti barech přeptali, jestli neznají Zdenka z Brna, a konečně zapadli do toho správného, v kterém Zdenek nebyl.

Dali jsme si sekt, přesněji Sovětskoje Igristoje, to byl ten lepší případ, protože sekt Bulharský,který stál v obchodě Leváče, se dal pít jedině v moři a po vypití nejmíň půl litru tvrdého alkoholu.

Byl to velmi slušný podnik, někdy kolem třetí nám přišli říct, že zavírají v 1 a přinesli účet, myslím, že Karel ho má jistě schovaný dodnes, byla na něm částka 1.150 Leva, za lahev toho sektu chtěli 100, to nebylo moc příjemné, protože všichni 4 jsme na začátku dovolené měli dohromady řekněme 450,možná 500, ovšem tenhle mejdan se odehrál asi tak 5 dní před jejím koncem.

Naše přemýšlení, jestli za těch 5 dní stačíme ve čtyřech odmýt nádobí za 1.100 Leva, naštětí vyřešila Němka, která si k nám v průběhu večera přisedla, a vypila toho sektu nejmíň 3 deci, vyndala z kabelky Lováče, a zaplatila celou útratu, a tak jsme ji za odměnu šli doprovodit k jejímu hotelu.

Když jsme došli, řekla ať si sednem na zídku k pláži a chvíli na ni počkáme, tak jsme si sedli a čekali. Vrátila se za 10 minut a sebou přinesla štangli Üheráku a litrovku Campari, a tak jsme si sedli do písku k moři, ukusovali ten Uherák ze štangle a zapíjeli to Camparim z té litrovky a rušili noční klid.

A pak, zhruba ve 2/3 toho Uheráku a polovině lahve se to stalo, najednou se z moře, které se v tom místě celé tetelilo, vyhoupla obrovská rudězlatá koule a najednou bylo všude takové zvláštní světlo, jak ho znáte všichni,kdo jste viděli Východ Slunce.

Od té doby vím, že Slunce chodí spát do moře.

Poznámka autora: v dané době 1 Leva = 11.50 Kčs. Průměrný měsíční plat v dané době něco mezi 1500-2000 Kčs.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deníky a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *