Kůň (ne)má alergii a já infarkt

Něco tak strašného jsem v životě neviděla a už nikdy vidět nechci!

Někdy včera kvečeru jsem se od Vaška dozvěděla, že Abbynka je nějaká přešlá, a tak jsem ho pro ní poslali na louku a zavolala její bývalé mamince, aby se na ní přijela podívat, protože ji přece jen zná nejlíp.

Abbynka se skutečně ploužila, jak po pochodu smrti, a její břicho bylo v místě u zadních běhů divně propadlé. Přijela Ivanka, nažhavila telefony a všichni došli k nejasnému závěru, že se jedná o koliku a Abbynka musí běhat, a tak jsme s Abbynkou běhali. Přesto, že jsem i já nažhavila, a zavolala našemu veterináři, v místním kraji poněkud neoblíbenému, který mi řekl " Než začne mít projevy A,B,C, případně D, dejte jí pokoj, jinak volejte."

No a pak jsme tedy s Abbynkou běhali, kvečeru jsme běhali, večer jsme běhali, v 1 vnoci jsme běhali, v půl 5 jsem ji byla ohmatávat, jestli není zpocená, nehrabe, neválí se, či tak nějak podobně, no prostě, spala jsem na dnešek hodinu a půl….

Ráno byla Abbynka stejně vcucnutá jako včera a odpoledne přijel doktor, ne ten náš, ten jejich:-)

Dlouho předlohou ji poslouchal "studeným uchem" ze všech stran a pak pravil, že něco slyší na plicích a že by z toho mohlo být i něco horšího, takže jí máme měřit teplotu a kdyby stoupla, Abbynka by musela do koní nemocnice:-(

Pak se ptal na tisíc věcí z nichž by mohl uhodnout, co jí vlastně je, pak se rozhodl, že dostane antibiotika a to prášková do žrádla, já se domáhala 24hodinové dávky injekční, ale pan doktor mne přehlasoval, z auta přinesl 16 pytlíků 2 různých utrejchů a injekční stříkačku s nějakým preparátem proti bolesti, napíchl Abbynce žílu a já si ještě stačila pomyslet, jak je to hodná holka, že se takhle nechala píchnout a ani nepípla, víc jsem nestihla…

Abbynka sebou praštila 300 z místa svou půltunou na pravý bok, vyvalila oči a začala se kopat všema čtyřma do celého těla, včetně hlavy, a my tam stáli, doktor, pán co ho přivezl, Vašek, Filip a já,

a já taky první začala řvát " Proboha co to je, co se to děje, co se jí stalo????"

" Asi má alergickou reakci…", zablekotal doktor

" No a co teď, co s ní uděláte, dyť se zabije?!" ječela jsem já

" Nic nemůžu dělat, musíme počkat, možná chcípne…" pravil doktor

Trvalo to nějakých 10 minut, pak dalších 10 co jen ležela a nekopala, pak dalších 10, možná 15, než ji zvedli.

Nemocná a vcucnutá je pořád, stále nevíme co jí je, ale když přežila tuhle pecku, přežije všechno.

Pak pan doktor pravil, že už se mu tohle jednou stalo u koně za 150 tisíc eur, ale ten prý chcíp….., pak se rozloučil, řekl si o 1.750,- Kč a odjel.

No, Ivanka pořád říká, že je to prej nejlepší doktor přes koně na světě a okolí, ale já už ho teda u svých koní nechci nikdy vidět.

………

Tak se tu dnes probíráme těmi různými léky a zjišťujeme, že se doktor vpodstatě snažil pokrýt úplně všechno, co by jí mohlo být, ale hlavně

už dva doktoři řekli " Houby alergická reakce, musel se omylem trefit do hlavní krční žíly (karotidy?), takže ten preparát šel přímo do mozku a srdce!"

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *