Lovci stínů

Pokaždé ten film zachytím někdy až v polovině:-(

” Koprodukční dobrodružný film USA/Chor./Bosny a Hercegoviny (2007). Zoufalý a alkoholem notně pošramocený novinář Simon Hunt potřebuje natočit reportáž, která by ho katapultovala zpátky na výsluní. Spolu se svými kolegy se proto vydává po stopách nejhledanějšího srbského válečného zločince, za jehož dopadení byla vypsána velká odměna. Cestu jim ale komplikuje CIA a jednotky mezinárodních sil. Hrají: R. Gere, T. Howard, J. Eisenberg a další. Režie R. Shepard (99 min)

Může trojice novinářů najít nejhledanějšího srbského válečného zločince, když to nedokázala CIA? Simon Hunt byl dlouholetým válečným zpravodajem velké americké televizní stanice. Jezdil po celém světě, z války do války, a jeho šokující reportáže z první linie, které natáčel s nasazením života, mu přinesly uznání, status hvězdy i pověst neohroženého novináře. V roce 1994, během přímého přenosu z masakru v Bosně, však poprvé nečekaně ztratil klid a obvinil jednotky OSN z tolerance masového vraždění. To vyvolalo skandál, který pro něj skončil vyhazovem. Další roky objížděl války jako nezávislý reportér a snažil se vrátit na vrchol. Jeho kameraman Duck měl větší štěstí, dostal lepší práci u Franklina Harrise, který neměl potřebu hnát se do nebezpečných situací, a jeho kariéra šla nahoru. Znovu se setkají o pět let později v Bosně, kde se právě chystají oslavy pátého výročí konce války. Zatímco Duck se sem vydává jako kameraman, doprovázen mladým sebevědomým reportérem Benjaminem, synem jednoho z členů vedení stanice, zoufalý, cynický a alkoholem notně pošramocený Simon potřebuje příběh, který by ho katapultoval zpátky na výsluní. Snaží se proto Ducka přemluvit, aby mu pomohl natočit reportáž o největším srbském válečném zločinci Radoslavu Bogdanovičovi, za jehož dopadení byla vypsána odměna pěti milionů dolarů a kterého dosud žádná tajná služba nedokázala objevit. Simon tvrdí, že se ukrývá ve vesnici Čelebica, vzdálené jen několik hodin jízdy, takže by akce nezabrala víc než dva dny. Podaří se mu Ducka přesvědčit a doprovázeni Benjaminem se vydávají na cestu. Simon však brzy přizná, že mu ani tak nejde o interview, jako o to Bogdanoviče chytit. Duck a Benjamin však považují jeho plán za příliš šílený, aby byl uskutečnitelný. Cestu jim navíc komplikují CIA i jednotky mezinárodních sil a nakonec jsou zadrženi Bogdanovičovými muži. Mají být popraveni, ale v poslední chvíli zasáhne komando CIA. Reportéry osvobodí, Bogdanovič však unikne. Simon a jeho kolegové pochopí, že v mezinárodním společenství není vůle zločince opravdu dopadnout. CIA přikáže novinářům nastoupit do letadla a odletět do USA, ti však v nestřežené chvíli utečou, aby dokončili dopadli unikajícího zločince.”

“Jak je možné, že CIA, NATO, ani OSN 5 let nenašli chlapa, kterého jsme my našli za 2 dny? Asi ho prostě chytit nechtějí! ” ptá se Hunt

A tak ho nakonec chytnou v  lese, směje se jim ” No, jen mě zajměte a postavte před soud mezinárodního společenství! :-)))))”

A tak ho zajmou, svážou, naloží do kufru auta,  a pak ho z něj nakonec vyloží, na rušné ulici muslimské vesnice? No to je nakonec úplně jedno které, podstatné je, že se přestal smát…., ideální řešení, jak naložit s válečnými zločinci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Budeme se dívat? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *