Všichni všechno měli…

Bývaly doby, kdy u nás snídaly pouze pesy, a to tehdy vypadalo tak, že kdo ráno první vstal, vypustil je ven, pak jim dal snídani a šel si zas po svém. V mém případě pokračovat ve spánku:o).

Pokud jde o koně a ovce, měli jsme tu minulou zimu Vaška a kočky a kočk ještě nebyly zvyklé na snídaně na vidličku.

Letošní zimou se snídaňový režim vyostřil, navíc přibyla Anička, kterou je samozřejmě nezbytné rozmazlovat hned od začátku, a tak máme za běžného stavu rozdělené funkce tak, že já rozdávám snídaně vevnitř, Filip venku. V případě mimořádného stavu, kdy je tu jen jeden z nás, se pak musí vevnitř i venku:o( , ale běžné ráno vypadá asi nějak takto:

Někdy mezi 5 a půl 7 mě probudí Šumachr tím, že si nasadí na pacinku hák kapitána Hooka a začne drápat do dveří kočičí sekce. Jdu otevřít dveře, výjde i kočk a já ho vypustím ven, pokud je 5 s nikým dalším se nebavím a jdu si zas lehnout, pokud je už k 7mé, vypustím ven vyčůrat Anku, pak ji vemu domů a vypustím Zlato, aby mělo na své ranní potřeby klid. Tina předstírá spánek, aby ven nemusela a Šumachr vříská v kuchyni na stole, že chce snídani.

Pustím dovnitř Zlato a začnu chystat 3 pesí a 3 kočičí snídaně, Tina nevydrží a jde se nasnídat, poté ji ovšem musím vypustit ven.

Nandám masíčko Šumákovi, Paštice i Ňuňákovi- jejich misky ale schovám, protože Šumák by klidně snídala 3x.

Jdu pro Tinu, s ní se většinou vrací i kočk, vyndám Ňuňánkovu snídani a zavolám na snídani iPaštiku. Když dojedí, vypouštím znovu ven Ňůňu.

Jdu si lehnout, znovu usínám a v tomto momentě začal nastávat zásadní problém!

Vstává Filip, jde na záchod a poté začal vznášet dotazy:

” Byly holky venku?”

” Snídala Anička?”

” Měla snídani Šumněnka?”

” Ňuňu sem teď pustil dovnitř, měla snídani?”

Vrrrrr!

A tak vzniklo naše nové ranní říkadlo.

Jdu si znovu lehnout, slyším Filipa, jak schází ze schodů, v momentě, kdy usoudím, že je nadoslech, volám z postele :

” Všichni všechno měli, všichni všude byli!”

Pravda, někdy musím doplnit třeba, že Ňuninka je ještě venku, nebo, že Paštika ještě nesnídala, ale i tak se rozsah pokládaných otázek omezil cca o 90%. Filip jde prostě na záchod, uvaří si kafe a pak rozdávat snídaně ven, tiše :o)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice zvířena a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *