To se jen taková drobná chybička vloudila!

V Řecku si kontrolujte účtenky, tady si kontrolujte všechno !

Jedna z prvních pecek, kterýma mne vnoci zásobil Adam bylo Rozhodnutí ČSSZ, kterým úřad sděluje, že jeho žádost o invalidní důchod, potvrzený posudkovým lékařem v III: stupni se z a m í t á!

Rozhodnutí odůvodnil úřad tabulkou z níž vyplývá, že Adam jako osoba starší 28mi let, musí mít pro vznik nároku, v období uplynulých 10ti let odpracováno let 5.

K rozhodnutí je připojen osobní list důchodového pojištění se záznamy od

1.9.1994 do 31.12. 2010, z nějž úředník Vymlátil vymlátil, a úřednice Trantinová  aprobovala(?), že žadatel, tedy Adam, v posledních 18ti letech odpracoval 4 roky a 94 dnů, v posledních 5ti letech však pouze 1 rok a 12 dnů!

Prohlížím to vnoci, prohlížím to ráno, a kdybych v posledních měsících nevyřizovala jeho různé podivné nedoplatky, a vlastně, kdybych rok co rok nevyplňovala jeho daňová přiznání a Přehledy pro SSZ a VZP, snad by mě to ani nenapadlo, jak totální je to nesmysl, jenže já vyřizovala a vyplňovala a tak sem v 8 ráno sedla k soustruhu a napsala vedoucí PSSZ Prahy 10, kterou trochu znám a vím, že je to taková úřednice přepečlivá, a poprosila ji, aby prověřila, zdali má nějaký racionální důvod, že v Adamově osobním listě schází roky 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 a 2008, a už vpoledne sem měla v poště tuto odpověď:

Dobrý den
Přešetřila jsem Váší důchodovou záležitost a zjistila jsem, že skutečně došlo k chybě. Zařídila jsem, aby mi oddělení OSVČ znovu vyjelo doklady o pojištění v letech 2003 až 2008.V letech 1999-2002 jste nepodléhal pojištění.Potřebovali bychom však, abyste se v pondělí dostavil k podpisu tiskopisu ” námitky”, abychom to mohli v úterý zaslat na ČSSZ.

Nárok na důchod získáte!

vedoucí oddělení důchodového pojištění

Takže namítáme, že jste tak nějak přehlédli 6 Přehledů o vyměřovacích základech poplatníka a rovněž pak pár set tisíc z tohoto titulu zaplacených!

No a jinak, co na tom, že je už od 8.dubna bez příjmů, nikdo mu samozřejmě takto nevyplatil ani žádnou zálohu, a PSSZ Prahy 10 doporučila, aby pracovní neschopnost už v dubnu ukončil, protože by se takovým souběhem vyřízení důchodu prodlužovalo a navíc by přišel o spoustu peněz, protože nárok na vyplácení důchodu nevzniká za měsíce v nichž byla vyplácena nemocenská…

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *