Jsme přehnaně outlocitní?

Nebo jsme se už dostali na samé dno slušnosti a lidskosti? A nemyslím jen my tady, myslím obecně jako lidstvo.

Před pár týdny pronikla na veřejnost poměrně neuvěřitelná kauza doktora Bartáka, českého lékaře, najímajícího si pro svou práci? v cizině asistentky, což pro něj zřejmě znamenalo asistování při sexu, či dokonce poskytování sexuálních služeb, rozumějte, prostě úplně normální šukání, pan doktor  uzavíral s různými ženami pracovní poměr na pozici asistentka, za 32 tisíc Kč měsíčně, patrně hrubého, a domníval se, že ty ženy mají pochopit, že za tuto částku s ním budou souložit ( údajně 3x týdně, tedy 12x měsíčně), a pokud se stalo, že soulož odmítaly, zacházel s nimi hrubým způsobem, což v praxi znamenalo, že je mlátil, škrtil a dokonce jim údajně vyhrožoval smrtí.

Zdá se, že pan doktor Barták je persónou “celosvětově” známou až oblíbenou, navíc je to lékař a tak těžko uvěřit…

Shlédla sem několik reportáží, poslechla si výpovědi několika ( 6ti) “asistentek” s naprosto stejnými zážitky, komentáře pana doktora a pomyslela si ” Tohle je prostě normální prase, které si myslí, že si může dovolit všechno, protože se fotilo s Klausem, Bémem, a dalšími čtvrtbritami(c), ale i s několika polobritami (c), a tak mu všechno projde !”

A pak sem u článku Christabel, který považuju za naprosto obsahově správný, natrazila na tento komentář :

“Vzhledem k šílené mediální kampani
nezbývá slušným lidem než se pana MUDr. Bartáka zastat.
Když to nejde činem, jde to aspoň modlitbou.
Tato společnost se dostala podle mého názoru už na samé dno lidskosti a slušnosti.
Poměrně dobře, i když přespříliš zdrženlivě, to nastiňuje pan Jemelík: http://neviditelnypes.lidovky.cz… “

Zajisté není správné, pokud jsou lidé podezřelí z jakéhokoliv trestného činu ukazování v médiích a veřejně pranýřování, vpodstatě nepřímo vystaveni lynčování, přímo pak zajisté pokud by se objevili někde na věřejnosti, aniž by jim byla dokázána vina a byli za spáchání nějakého trestného činu odsouzeni,  Ale, kdo jsou ti “slušní lidé”?

Jsou to ti samí lidé, kteří označují například bratry Mašínovy za sprosté vrahy, přesto, že za žádnou vraždu nebyli nikdy odsouzeni? Ti samí lidé, kteří přijali jako odpovědného za vraždu Aničky Janatkové Otakara Tomka?

Pravda, Otakar Tomek nebyl známý a vážený lékař a nedisponoval žádnými fotografiemi s váženými čtvrtbritami(c), vina mu  sice nebyla prokázána, najednou se stal mrtvým, ale přesto jsme bez dalšího přijali jako fakt, že je to vrah dítěte, prostě jen tak, zkrátka a dobře se to hodí, a vůbec nikoho nenapadlo se ho zastat, nikoho nenapadlo říct, že jsme klesli na samé dno lidskosti a slušnosti, vždyť přece ” zavražil dítě a ne nějakou prostitutku”, a není to přece lékař, má  sice rodinu, ale je to jen obyčejný zlodějíček.

Ano i Otakar Tomek měl nějakou rodinu, byť bývalou, a jeho bývalá manželka a děti zůstanou provždy rodinou vraha, a nikoho ze “slušných lidí”  to evidentně netrápí.

Nebo vás napadlo se modlit za Otakara Tomka

a jiné a jiné ?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *