I. ročník Hubertovy jízdy na Vyšecku-nové fotky!

V hlavní roli Lišky Uranus Boko alias jUrášek a Iveta, jako Master Pepperon Alet alias Pepíno a Jana 

/files/hubert.jpg

Nejsem si úplně jista, zdali by I. ročníkům neměly předcházet ročníky 0té, aby si člověk jako nejřív vyzkoušel, co vlastně bude dělat :o)

Jak už jsem prve zmínila, my s Filipem viděli Hubertovu jízdu jen ve filmu Fantomas, takže jsme vpodstatě vůbec netušili co děláme.

Takže, co to vlastně je ta Hubertova jízda? Je to ” hon na lišku”, kterým se ukončuje kóňská jezdecká sezóna, většinou na Huberta, který je patronem koní, ovšem jak přibývá koňských osad, tak už od září není dostatek víkendu, aby se všichni mohli vystřídat. Navíc od konce září se v lesích realizují skutečné hony, což pro vyjížďky na koních není moc bezpečné.

Náš termín se řídil volnými termíny Václava Vydry, který se navíc opravdových honů zúčastňuje, krom toho se to zdálo být jako termín docela dobrý, protože nikde v okolí se původně Hubert pořádat neměl, tedy do doby, než jsme my náš termín zveřejnili. Zhruba týden poté přesunul velký a známý Pecharův Ranč v Račiněvsi svého Huberta ze 17. na 10. září …..:o).

Pro příští ročník rozhodně už víme co se musí a co případně může udělat, Václav Vydra mi slíbil na rok 2012 termín, který si vyberu já, nabídku atrakcí určitě rozšíříme o nějakého “zaříkávače koní”, případně ukázku psích agility – nakonec máme v sousedství opravdovou mistryni:o).

Taky víme, že je lepší koupit si vlastní kadibudku, než si ji půjčit na 2 dny za 2 tisíce. Víme, že se jí všechno co jsme uvařili a že to i chutná, a taky víme, že by nemělo být tak horko :o)

Nějaké vlastní fotografie mám, ale zkusím odkazy ucelených souborů zachycujících celý nedělní den – nově na rajčeti od Báry Machové – to už snad bude viditelné všeobecně:o)

 

Odpoledne, po vystoupení VV s Démonem, se konaly pro koně a jezdce různé soutěže

http://stojispesti.rajce.idnes.cz/Hubert_Vysecko/

 

/files/hubert1.jpg

/files/hubert2.jpg

/files/hubert3.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *