Potřebujete onemocnět? Tak si na to nejdřív koukejte našetřit!

Rozhodně žádné ” z ruky do huby”, tedy ” od výplaty k výplatě” z které musíte třeba zaplatit nájem, nebo nedej bože hypotéku!

Adama operovali 11.4.2011 a 11.6. mu přiznali invalidní důchod ve III. stupni.

Pracovní neschopnost ukončil na doporučení SSZ k 26.4. při podání žádosti o invalidní důchod, prý aby nenastal souběh.

9.8. obdržel Rozhodnutí o nepřiznání důchodu z důvodu neodpracovaných  potřebných 5ti let.

12.8. podal Námitky proti tomuto rozhodnutí s tím, že za posledních 5 let má odpracovaných 5 let, za posledních 10 let let 9, což znamená, že ČSSZ udělala chybu, když nejméně 4 potřebné roky přehlédla….

Dnes máme 14.9., což znamená, že za 12 dní to bude 5 měsíců, co žádost podal.

A tak jsem dnes strávila téměř hodinu čekáním na informační lince ČSSZ, všichni operátoři vyřizovali……, asi tam volá hodně lidí.

Když sem se k operátorce dopracovala, sdělila mi, že na vyřízení žádosti mají 3 měsíce, na vyřízení Námitek 30 dní,  složitějších případech dní 60, v případech obzvláště saložitých dní 90! Diktuju rodné číslo.

” No a?” ptám se

” Co no a?” ptá se ona mne

” No od 12.8. uplynulo 30 dní 12.9. a dnes je 14.9.!” opáčím já

” Asi je to složitější případ.” praví operátorka

” Aha, a co je tak složitého na tom, když pojištěnci přehlédnete přes 6 let pojištění? Proč musí člověk čekat déle než 30 dní, když vám řádně doložil, že jste udělali chybu, neměli byste se v takovém případě snažit nevyřizovat vlastní chybu déle než řádných 30 dní?”

” Moment, počkejte prosím!” -dalších 5 minut čekání na lince

” Slyšíme se? Nejpozději zítra bude odesláno rozhodnutí o přiznání invalidního důchodu a nejpozději do konce měsíce by měl obdržet zálohu, tedy pardon zálohu včetně doplatku zálohy.”

“Děkuji!”

 

142 dní. Kolik by asi dělaly úroky z prodlení bance z nezaplacených splátek hypotéky, a čekala by banka? Čekal by někdo 5 měsíců na zaplacení nájemného? …………………..?

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *